KDY A PROČ NA MASÁŽ?

Na  masáž chodíme zdrávi, v dobré kondici, nikoli  při pocitu gradujícího psychického či fyzického vyčerpání, při počínajících  či přetrvávajících zdravotních komplikacích, viróze, neznámé chorobě či po těžkém jídle. Před masáží není vhodné užívat alkohol , většinu analgetik a léčiv tišících bolest. Masáž není vhodná  při otevřených ranách, infekcích kůže,  povrchových zraněních, zánětech, infekčních onemocněních, v raném pooperačním stavu, v těhotenství apod. Mezi kontraindikace se mj. řadí kardiovaskulární potíže, hemofilie, onkologická onemocnění, špatný fyzický či psychický stav, nejasné bolesti, zdravotní stav vyžadující léčbu či stanovisko lékaře.   Rovněž při chronickém onemocnění jako je cukrovka, artróza, krevní tlak, žilní komplikace či předoperační stav raději s vaším lékařem procedury konzultujte. Před masáží či procedurami budeme požadovat ústní či písemný informovaný souhlas, který je nedílnou součástí každé návštěvy masážního studia.

     Velmi prospěšné jsou masáže  při omezené hybnosti kloubů,  ztuhlosti svalů, po nebo před sportovním výkonem, před a po celkové zátěži psychické, při pocitu únavy, jako regenerace  po práci, jako rekonvalescence pro zesláblé tělo  po nemoci (avšak s dostatečným časovým odstupem na zotavení, nejlépe po konzultaci s lékařem), jako pravidelná prevence, kompletní psychické uvolnění  a především jako samozřejmá součást zdravého životního stylu. Masáž se vám mnohonásobně vrátí a pomůže vám udržet si dobrou náladu a tělesnou pohodu a vitalitu. 

Masáže  vedou k uvolnění pohybového aparátu, při rekonvalescenci, ke zlepšení tonusu svalů, ke správnému držení těla, k hormonální i psychické rovnováze nebo jen k prosté radosti ze života.. Masáže odstraňují únavu, osvobozují duši i tělo, podporují  lymfatický i krevní oběh a odolnost organizmu. Napomáhají rozvoji svalového aparátu, ohebnosti kloubů, pružnosti vazů. Přispívají k projasnění, vyčištění  a zpevnění pleti. Při masáži dochází k uvolnění, prokrvení a zpevnění.  Vyplavení endorfinů  vede k vyladění, navození pocitu radosti, vyrovnanosti, zbavení se nadměrného stresu.  Masáže jsou blahodárné a osvobozující pro osoby s  omezenou pohyblivostí, kdy  je důležité uvolnit a tonizovat svalový systém a vyladit psychiku.  Rozhodně nesmíme zapomenout na masáže pro seniory, kteří by měli masáže navštěvovat pravidelně, správně zvolená procedura přináší každému organizmu mnoho dobrého, mnohdy zásadně ovlivní celkovou pohodu a vnese chybějící radost ze života, dopomůže k prokrvení těla, pohlazení duše i k lepší mobilitě.  Děti mohou absolvovat masáž se souhlasem rodičů a v doprovodu dospělé osoby. Velkou sílu a moc  odedávna mají lidské ruce. Po tisíce let  slouží masáže k regeneraci při psychické i tělesné únavě, po sportovním výkonu či namáhavé práci. Masáže mimo oblast medicíny jsou využívány k regeneraci a relaxaci.  Bez této blahodárné procedury žít sice umíme, ale s masáží je život o hodně příjemnější, veselejší a tak nějak celkově lepší.  Ti, kdo navštěvují masážní studio vědí, jak snadno si lze den, týden či měsíc  života zpříjemnit a  rozjasnit, navíc  za částku menší než kterou  vydává s daleko větší pravidelností průměrný kuřák za svou nezbytnou potřebu.

PRVNÍ MASÁŽ

První masáži předchází konzultace. Masér vyloučí rizika kontraindikací, alergií, doporučí vhodné procedury a zvolí vhodný masážní prostředek . Masáže jsou jedinečnou relaxací a regenerací  rovněž pro osoby s omezenou pohyblivostí.  Při zjištěných kontraindikacích  lze skoro vždy nabídnout  alternativu ve formě jiné  procedury, v mnoha případech lze provést  alespoň lokální masáž v kombinaci s jinou procedurou. Velmi prospěšné a příjemné je prohřátí těla před masáži  v infrasauně či pomocí tepelných rašelinných nosičů. CO2 suchá uhličitá koupel tzv. "plynová obálka"  jsou účinnými procedurami, významně podpoří tělesné funkce, vyčistí a zpevní tělo, prokrví  jej a zbavují únavy. Jde o proceduru vhodnou pro většinu z nás, s minimem kontraindikací. Správně prováděným a mnohdy jen lehkým ale pravidelným cvičením ve vyvětrané místnosti dosáhneme na překvapivé výsledky v držení těla,  postavení páteře, odlehčení kloubů. Při  regeneraci  organizmu hrají významnou roli masáže. Umí zpříjemnit život  po stránce fyzické i psychické. Pokud jste ještě neměli příležitost či chuť masáže vyzkoušet, možná nadešel pravý čas. Mezi masážemi jako je klasická, lávové kameny, Breussova nebo madero technika, masáž baňkami, gua-sha nebo tuina masáž, je třeba upozornit na unikátní manuální facelifting podle Roberta Al Arefa. Výsledek masáže na svém  obličeji uvidíte a  skvělý pocit psychické pohody pocítíte již po první proceduře. Jako dárek, překvapení či pozornost  lze doporučit   naše vouchery s roční platností, pro pravidelné návštěvníky  nabízíme věrnostní program. Samozřejmostí je vystavení faktury na regenerační wellness procedury v rámci poskytovaných firemních benefitů. Přejeme vám pevné zdraví a dobrou náladu a těšíme se na Vaši návštěvu!