KDY A PROČ NA MASÁŽ?

Na  masáž chodíme zdrávi, nikoli až při pocitu obrovského vyčerpání nebo po těžkém jídle. Před masáží není vhodné užívat alkohol nebo většinu analgetik a dalších léčiv tišících bolest. Masáž není vhodná  při otevřených ranách, infekcích kůže, při povrchových zraněních, zánětech, infekčních onemocněních, v raném pooperačním vstavu, v těhotenství apod. Mezi kontraindikace se dále řadí kardiovaskulární potíže, hemofilie, onkologická onemocnění, špatný fyzický či psychický stav, nejasné bolesti, zkrátka zdravotní stav, vyžadující léčbu či stanovisko lékaře.   Rovněž při chronickém onemocnění jako je cukrovka, artróza, krevní tlak, žilní komplikace aj. si u lékaře přece jen raději ověřte, zda a jaké masáž masáž je pro vás vhodná. 

     Velmi prospěšné jsou masáže  při omezené hybnosti kloubů,  ztuhlosti svalů, po nebo před sportovním výkonem, před a po celkové zátěži psychické, při pocitu únavy, jako regenerace  po práci, jako rekonvalescence pro zesláblé tělo  po nemoci (avšak s dostatečným časovým odstupem po konzultaci s lékařem), jako pravidelná prevence, kompletní psychické uvolnění  a především jako samozřejmá součást zdravého živostního stylu. Masáž se vám mnohonásobně vrátí a pomůže vám udržet si dobrou náladu a tělesnou pohodu a vitalitu. 

Masáže pomáhají k uvolnění pohybového ústrojí, při rekonvalescenci, ke zlepšení tonusu svalů, při správném držení těla, pro hormonální i psychickou rovnováhu. Odstraňují únavu, osvobozují duši i tělo, podporují  lymfatický i krevní oběh a odolnost organizmu. Napomáhají rozvoji svalového aparátu, ohebnosti kloubů, pružnosti vazů. Přispívají k projasnění, vyčištění  a zpevnění pleti. Při masáži dochází k uvolnění, prokrvení a zpevnění.  Vyplavení endorfinů  vede k vyladění, navození pocitu radosti, vyrovnanosti, zbavení se nadměrného stresu.  Masáže jsou blahodárné a osvobozující pro osoby s  omezenou pohyblivostí, kdy  je důležité uvolnit a tonizovat svalový systém a vyladit psychiku.  Rozhodně nesmíme zapomenoout na masáže pro seniory, kteří by měli masáže navštěvovat pravidelně, správně zvolená procedura přináší pro starší organismus mnoho dobrého, mnohdy zásadně ovlivní celkovou pohodu a vnese chybějící radost ze života, dopomůže k prokrvení těla, pohlazení duše i k lepší mobilitě.  Děti mohou absolvovat masáž se souhlasem rodičů a v doprovodu dospělé osoby. Velká síla spočívá odedávna v lidských rukách. Po tisíce let  slouží masáže k regeneraci při psychické i tělesné únavě, po sportovním výkonu či namáhavé práci. Masáže mimo oblast medicíny jsou využívány k regeneraci a relaxaci, Bez této blahodárné procedury žít sice lze, ale s masáží je život o hodně příjemnější.  Ti, kdo navštěvují některé masérské studio, vědí, jak snadno si lze den, týden či měsíc  života zpříjemnit a  rozjasnit za částku menší než vydá průměrný kuřák. Masíruje se odedávna mnoha technikami, ať již manuálně nebo pomocí lávových i drahých kamenů,  baněk, vzácného dřeva, bambusových tyčí  aj.

PRVNÍ MASÁŽ

První masáži předchází konzultace. Masér vyloučí rizika kontraindikací, alergií, doporučí vhodné procedury a zvolí vhodný masážní prostředek . Masáže jsou jedinečnou relaxací a regenerací  rovněž pro osoby s omezenou pohyblivostí.  Při zjištěných kontraindikacích  lze skoro vždy nabídnout  alternativu ve formě jiné  procedury,v mnoha případech lze provést  alespoň lokální masáž v kombinaci s jinou procedurou. Velmi prospěšné a příjemné je prohřátí těla před masáži  v infrasauně či pomocí tepelných rašelinných nosičů. Kyslíková kúra a  CO2 suchá uhličitá koupel tzv. "plynová obálka"  jsou účinnými procedurami, významně podpoří tělesné funkce, vyčistí a zpevní tělo, prokrví  jej a zbavují únavy. Jde o proceduru vhodnou pro většinu z nás, s minimem kontraindikací. Správně prováděným a mnohdy jen lehkým cvičením ve vyvětrané tělocvičně dosáhneme na překvapivé výsledky v držení těla,  postavení páteře, odlehčení kloubů, tedy  ve vylepšení kvality života. Při  regeneraci a revitalizaci organizmu hrají významnou roli masáže., které umí zpříjemnit život  po stránce fyzické i psychické. Pokud jste ještě neměli příležitost či chuť masáže vyzkoušet, možná nadešel pravý čas. Perličkou mezi masážemi je manuální facelifting, jehož výsledek na obličeji uvidíte a pocítíte hned po proceduře.   Jako překvapení či pozornost pro vaše blízké lze doporučit   dárkové vouchery a pro pravidelné návštěvníky  abonentní program. Samozřejmostí je vystavení faktury na regenerační wellness procedury v rámci poskytovaných firemních benefitů.Přejeme vám pevné zdraví a dobrou náladu a těšíme se na Vaši návštěvu!