KDY A PROČ NA MASÁŽ?

Na klasickou regenerační masáž chodíme zdrávi, nikoli při vyčerpání nebo po jídle.. Masáž není vhodná  při otevřených ranách, povrchových zraněních, zánětech, infekčních onemocněních. Mezi kontraindikace se řadí kardiovaskulární potíže, hemofilie, onkologická onemocnění, špatný fyzický stav, potíže, bolesti, žádající si diagnózu lékaře aj.  Velmi prospěšné jsou masáže při omezené hybnosti kloubů,  ztuhlosti svalů.

Slouží k uvolnění pohybového ústrojí, při rekonvalescenci, ke zlepšení tonusu svalů, držení těla, pro hormonální i psychickou rovnováhu. Masáže odstraňují únavu, podporují  lymfatický i krevní oběh a odolnost organizmu. Napomáhají rozvoji svalového aparátu, ohebnosti kloubů, pružnosti vaziva. Přispívají k projasnění, vyčištění  a zpevnění pleti. Při masáži dochází k uvolnění, prokrvení a zpevnění.  Vyplavení endorfinů  vede k úniku od všední reality a stresu, dochází k vyladění organizmu. Masáže jsou pro svůj blahodárný účinek vhodné pro osoby s  omezenou pohyblivostí, kdy  je důležité uvolnit a tonizovat svalový systém a vyladit psychiku.  Děti mohou absolvovat masáž  od školního věku, se souhlasem rodičů. Tisíce let  slouží masáže k regeneraci při psychické i tělesné únavě, po sportovním výkonu či namáhavé práci. Masáže mimo oblast medicíny jsou využívány k regeneraci a relaxaci, pro zlepšení nálady, k odstranění stresu, zlepšení svalového tonusu. Bez této blahodárné procedury žít dokážeme. Nicméně  ti, kdo pravidelně či čas od času navštíví  masérské studio, ví, jak snadno si lze den  zpříjemnit a  rozjasnit za částku rovnající se  výdaji průměrného kuřáka. Masáž zlepší náladu, držení těla, zpevní a uvolní svaly i vazivo, uleví kloubům, zkvalitní pokožku, zaktivujelymfu, vyladí hormonální systém.S Masáže lze aplikovat od dětských let téměř po celý dlouhý lidský život. Provádí se mnoha technikami, ručně, pomocí lávových i drahých kamenů, baněk, bambusových tyčí a jiných pomůcek


PRVNÍ MASÁŽ

První masáži předchází konzultace. Masér vyloučí rizika kontraindikací, doporučí vhodné procedury. Masáže jsou jedinečnou relaxací a regenerací  rovněž pro osoby s omezenou pohyblivostí. Nelze je však doporučit při  onemocnění srdce, žil, při onkologické léčbě a určitý čas i po ní,  rovněž při dalších  závažných chorobách a potížích.  Při zjištěných kontraindikacích  lze skoro vždy nabídnout  alternativu ve formě jiné lázeňské procedury nebo v mnoha případech lze provést lokální masáž v kombinaci s jinou procedurou.  Masáže jsou ideální cestou k prosvětlení všedního i svátečního dne. Nejsme-li si jisti vhodnou procedurou v rámci své anamnézy,  vyplatí se předcházející porada s lékařem. Masáží či jinou procedurou  lze odměnit sebe i své blízké, ať  už jde o masáž,  aromatickou lázeň, zábaly, suchou uhličitou koupel, prohřátí spojené s oscilační masáží,  či o  pohybové cvičení s cílenými masážemi pro regeneraci pohybového ústrojí a páteře.. Správně zvolená péče o tělo, spojená případně s úpravou životního stylu, je jednou z nejlepších životních investic. Učiníme-li dobře tělu i duši, přispíváme ke spokojenosti a vyrovnanosti svých blízkých a celé společnosti, které jsme součástí. Velmi prospěšné a příjemné je prohřátí těla před masáži  v infrasauně či či pomocí tepelných rašelinných nosičů.. Kyslíková kúra a  CO2 suchá uhličitá koupel tzv. "plynová obálka"  jsou účinnými procedurami, které významně podporují životní funkce, vyčistí a zpevní tělo, prokrví  jej a zbavují únavy. Jde o proceduru vhodnou pro většinu z nás, s minimem kontraindikací. Správně prováděným a mnohdy jen lehkým cvičením ve vyvětrané tělocvičně dosáhneme na překvapivé výsledky v držení těla,  postavení páteře, odlehčení kloubů, tedy  ve vylepšení kvality života. Při  regeneraci a revitalizaci organizmu hrají významnou roli masáže., které umí zpříjemnit život  po stránce fyzické i psychické. Pokud jste ještě neměli příležitost či chuť masáže vyzkoušet, možná nadešel pravý čas. Perličkou mezi masážemi je manuální facelifting, jehož výsledek na obličeji uvidíte a pocítíte hned po proceduře.   Jako překvapení či pozornost pro vaše blízké lze doporučit   dárkové vouchery a pro pravidelné návštěvníky  abonentní program. Samozřejmostí je vystavení faktury na regenerační wellness procedury v rámci poskytovaných firemních benefitů.Přejeme vám pevné zdraví a dobrou náladu a těšíme se na Vaši návštěvu!


0

Košík